Nisana Özel TAM %60 İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

SON GÜN SON FIRSAT !

Trendyol, e – ihracatta 2024 yılı ilk verilerini paylaştı

E-ticaret devi Trendyol, Türk ürünlerinin dünya pazarlarında büyük bir çıkış yakaladığına dair heyecan verici verileri paylaştı! 2024 yılının ilk çeyreğine ait verilere göre, Türk üreticilerin e-ihracat performansı oldukça etkileyici. Suudi Arabistan, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere yapılan satışlarla Türk ürünleri büyük beğeni topluyor.

Türkiye’nin önde gelen illeri olan İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından, Bursa, Adana, Gaziantep, Denizli ve Mersin gibi iller de dikkat çekici bir şekilde e-ihracatta yer alıyor. Özellikle tekstil ve mutfak eşyaları, Türk üreticilerin uluslararası arenada en çok tercih edilen ürün grupları arasında yer alıyor.

Trendyol’un sunduğu e-ihracat imkanları sayesinde, Azerbaycan ve Körfez Bölgesi gibi stratejik pazarlara erişim sağlayan Türk satıcılar, başarılı bir çıkış sergiliyor. Trendyol’un desteklediği satıcılar, özellikle Azerbaycan ve Körfez ülkelerine yoğun talep görüyor. Bu bölgelerde en fazla satış yapılan şehirler arasında Riyad, Cidde, Bakü, Dubai ve Abu Dabi öne çıkıyor.

İlk çeyrekte, yaklaşık 50 bin Trendyol satıcısı, Azerbaycan ve Körfez ülkelerinde, günlük 1.5 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya ulaşarak toplam 16 milyon ürün sattı. Türkiye’nin ekonomisine büyük katkı sağlayan bu başarı, özellikle tişört, gömlek, mutfak takımı, tava ve tencere gibi ürünlerle elde ediliyor. Bursa, Adana, Gaziantep, Denizli ve Mersin gibi iller, satışlardaki başarılarıyla öne çıkıyor.

Trendyol satıcıları, geçen yıl 650 milyon dolarlık bir ihracat hacmine ulaşarak Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlamıştı. Platformun sunduğu mikro ihracat çözümleri sayesinde 2023 yılından bu yana 90 binden fazla satıcı ihracat yapma imkanı buldu. Trendyol’un e-ihracat alanındaki liderliği ve Türk ürünlerinin dünya pazarlarındaki yükselişi, gelecek için büyük umut vaat ediyor!

Bu kitap seni e-ticaret markanı kurmanda yardımcı olacak.

Sıfırdan E-Ticaret Markanı Kur

KENDİ MARKANI YARAT

E-ticaret dünyasına adım atmak isteyen girişimcilere yönelik kapsamlı bir kaynaktır. Bu rehber, temel adımlardan ileri stratejilere kadar geniş bir yelpazede bilgi sunar.

Nasıl Başlayabilirim?

E-Ticarete başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Aradığınızı bulamadınız mı ?