Nisana Özel TAM %60 İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

SON GÜN SON FIRSAT !

Sınır Ötesi E-Ticaret Raporu: Ticaret Bakanlığından Yayınlandı

Türkiye Ticaret Bakanlığı, ” Sınır Ötesi E-Ticaret Raporu ” yayınladı. Raporda, küresel e-ticaret ekosistemindeki 2023 yılına ilişkin önemli gelişmeler detaylı bir şekilde ele alınmış. Rapor, 2023 yılında sınır ötesi e-ticaretin tahmini 1,5 trilyon dolarlık bir işlem hacmine ulaştığını ifade etmektedir.

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, raporun önsözünde şu sözlere yer verdi: “Dijital dönüşüm, toplumların yaşam tarzlarını önemli ölçüde etkilemiş ve ekonomik ticari hayatımıza da büyük ölçüde nüfuz etmiştir. Teknolojinin sunduğu avantajlarla birlikte, geleneksel ticaret pratikleri dönüşmeye başlamıştır. Bu eğilim doğrultusunda, sınır ötesi e-ticaret işlemleri büyük bir ivme kazanmıştır.

Bakan Bolat: Sınır ötesi e-ticaret son üç yılda %100 artış gösterdi.

Bakan Bolat: “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, vatandaşlarımız sınır ötesi e-ticaretin sunduğu avantajlardan ithalat yoluyla faydalanırken, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerimiz ile kadın ve genç girişimcilerimiz mikro ihracat vasıtasıyla el emeği ürünlerini ve ticari mallarını dünya pazarlarında sergileme imkanı bulmuştur.

Sınır ötesi e-ticaret işlemleri, dünya ticaret hacmindeki payını artırarak, ülkemizde de Bakanlığımızın politikalarının katkısıyla 2020 yılından 2023 yılı sonuna kadar yaklaşık %100 artış göstererek, ülkemizdeki mikro ihracat potansiyelini gözler önüne sermiş ve Bakanlığımızın tüm ihracat içindeki %10’luk mikro ihracat hedeflerine ulaşma yönünde önemli mesajlar iletmektedir.”

Bu kitap seni e-ticaret markanı kurmanda yardımcı olacak.

Sıfırdan E-Ticaret Markanı Kur

KENDİ MARKANI YARAT

E-ticaret dünyasına adım atmak isteyen girişimcilere yönelik kapsamlı bir kaynaktır. Bu rehber, temel adımlardan ileri stratejilere kadar geniş bir yelpazede bilgi sunar.

Nasıl Başlayabilirim?

E-Ticarete başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Aradığınızı bulamadınız mı ?