Nisana Özel TAM %60 İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

SON GÜN SON FIRSAT !

Shopier nedir? Shopier nasıl kullanılır?

E-ticaret ile satış yapmak isteyenler için kolay bir ödeme yöntemi sunan Shopier nedir, nasıl kullanılır? Sanal dükkan oluşturmanın yanında kargo anlaşmasıyla birlikte e-ticaret girişimcileri için büyük avantajlar sunan Shopier’i bu yazımızda mercek altına alıyoruz.

Shopier nedir?

Özellikle küçük işletme ve bireysel satıcılar için e-ticarette güvenilir bir ödeme alt yapısına sahip olmak çok önemlidir. Pazaryerlerinde ya da e-ticaret sitesi olmayan girişimciler için kullanıcılarına güvenilir bir ödeme yöntemi ve kargo avantajları sağlamak adına Shopier gibi alt yapılar yardımcı olmaktadır. Shopier, hem ücretsiz bir şekilde girişimcilere sanal bir mağaza sunarken bir yandan da ödeme linki, kargo anlaşmaları gibi hizmetleriyle birçok fırsat sunar.

Shopier’de mağaza açma adımları nelerdir?

Shopier’in sitesine girerek ücretsiz bir şekilde üyelik oluşturulabilir. Üyelik oluşturmak ve mağaza açmak için şirketleşme şartı aramayan Shopier, üyelerinden bazı bilgiler alır. Shopier mağazası hemen açılmaz ancak birkaç gün içerisinde onay veya ret kararını içeren bir maili kullanıcıya göndererek haber verir.

Satıcılar için bir sanal vitrin oluşturan Shopier içerisinde markanın adı, logosu ve banner sergileme alanlarıyla profesyonel bir mağaza görünümü oluşturulabilir.

Üyeliğin ardından oldukça kolay bir panel ile ürün girişi ve mağaza düzenleme seçeneği sunan Shopier, satıcılar için anlaşmalı ucuz kargo fırsatları sunar. Ancak bu hizmetlerin karşılığında satılan ürün başına komisyon alarak çalışır.

Shopier komisyon oranları ne?

Özellikle Instagram gibi sosyal medya üzerinden satış yapanlar için bir alternatif olan shopier elbette bu hizmeti yüzde yüz olarak ücretli bir şekilde sunmaz. Shopier yapılan satışlardan belirli bir komisyon ücreti sağlamaktadır.

Komisyon ücretleri aylık bazda hesaplayan Shopier, satış oranı yükseldikçe komisyon yüzdesini azaltır. 2022 güncel verilerine bakıldığında Shopier’in aylık bazda 5000 Türk Lirası altında yapılan satışlardan %4,99 + 0,49 Türk Lirası komisyon alıyor. Döviz kazancından ise bu oran %5,99 + 0,49 Türk Lirasına kadar çıkıyor. Bu oranlar, KDV haricinde yansıtılmaktadır.

Bunun yanında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin kullanıcılara sunulan taksitli ödeme seçeneğinde taksit seviyesine göre oluşan vade farkı alıcıya yansıtılır.

Shopier kargo ücretleri ne kadar?

Shopier, e-ticaret girişimcilerine bir yandan da kargo fırsatı sunmaktadır. Ancak bu yalnızca satıcının kargoyu karşıladığı durumlarda geçerlidir. Yani alıcı ödemeli kargolarda kargo anlaşması geçerli sayılmaz.

Shopier, güncel olarak MNG ve Yurtiçi kargo seçeneklerini sunar ve tüm Türkiye içerisinde yapılan alışverişlerde bu anlaşmadan kullanılabilir. Satış gerçekleştiğinde satıcı, anlaşmalı kargo kodunu sistemden çeker. Sonrasında kargo firmasına giderek kodu gösterir ve kargoyu teslim eder. Bu işlemde herhangi bir ücret ödemeye gerek kalmaz çünkü Shopier bu ödemeyi satıcıya ödeyeceği orandan keser. Bu nedenle kargo tesliminde ve kargo hesaplamasında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır;

  1. Kargo teslim edildiğinde ölçülen desi sonradan değiştirilemez. Yaşanabilecek bir mağduriyet ve yanlış hesaplama ile karşılaşmamak için imkan varsa ürünü evde tartmak ve kargoda çıkan desiyi de mutlaka öğrenmek gerekir.
  2. Kargo komisyonu yalnızca desi üzerinden alınan ücretle sınırlı değil. Bunun yanında alıcıya giden SMS’ler de kargo firmasına göre SMS başı farklı bir fiyattan yansır. Yani örneğin SMS başına 30 kuruşluk bir tarife varsa ve alıcıya 3 kez mesaj gitmişse, satıcının kârından 90 kuruşluk bir kesinti daha gerçekleşir.
  3. Alıcı eğer hediye olarak ürünü alıyorsa ve ürün alıcı adresinden farklı bir adrese gidecekse kargo anlaşması kullanılamıyor.
  4. Kargo anlaşmasından yararlanmak için 2022 güncel fiyatıyla en az 20 TL’lik bir satış gerçekleşmesi gerekiyor.
  5. Bazı kargo firmaları kargoyu satıcının adresinden de alabiliyor ancak bu yalnızca firmanın inisiyatifine kalmış bir durum.

Shopier kargo için satıcılara pek çok düzenleme fırsatı sunar. Alıcı ödemeli seçeneği işaretlendiğinde kargo ücreti kapıda ödenir. Bunun yanında belirli bir fiyat üzerinde alış veriş yapan müşterilere kargo bedava seçeneği düzenlenebilir ve ürünlere ayrı ayrı indirim de girilebilir.

Kargo ile uğraşmak, hatta depo veya ürün bulmaya çalışmaktan sıkıldıysan Sermayesiz E-ticaret Projesi tam sana göre. Binlerce ürünle birlikte e-ticareti ve sistemi öğrenebileceğin eğitim videolarına ulaşmanın yanında ürünlerin i havuzdan çekip sitene yükleyebilir ve satışa başlayabilirsin. Detaylar için buraya tıkla!

Bu kitap seni e-ticaret markanı kurmanda yardımcı olacak.

Sıfırdan E-Ticaret Markanı Kur

KENDİ MARKANI YARAT

E-ticaret dünyasına adım atmak isteyen girişimcilere yönelik kapsamlı bir kaynaktır. Bu rehber, temel adımlardan ileri stratejilere kadar geniş bir yelpazede bilgi sunar.

Nasıl Başlayabilirim?

E-Ticarete başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Aradığınızı bulamadınız mı ?