Nisana Özel TAM %60 İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

SON 5 KİŞİ !

Girişimciler neden İngilizce öğrenmeli?

Girişimcilik tanımı gereği bir risk işidir. Çünkü girişimciler bu riskleri ortadan kaldıracak pratik zekaya ve donanıma sahiptirler. Ancak İngilizce bilmemek, ulaşılabilecek bilgiyi büyük bir filtreden geçirmeye ve pek çok fırsatı da kaçırmaya neden oluyor. Bunun yanında İngilizce yetersizliği her anlamda geri kalmaya neden olabiliyor. Bu yazımızda İngilizce bilmenin girişimciler için neden önemli olduğunu irdeleyeceğiz.

Türkiye’de İngilizce ve girişimcilik

İngilizce dünya üzerinde öğrenilebilecek en basit diller arasında yer alıyor. Global bir dil olduğu için pek çok uzman İngilizce yayınlar yapıyor. Bu sebeple güncel bilgiye doğrudan, vakit kaybetmeden erişebilmek için İngilizce bilmek şart. Girişimcilik mesleği de fırsatları kovalayan bir profile ihtiyaç duyduğu için İngilizce bilmek, bir girişimciyi ön sıralara taşıyacak önemli bir hale getiriyor.

Türkiye’de uluslararası alanda başarılı olan firmaların CEO’ları arasında İngilizce bilen kesim çok az. Bu durum da şirketlerin yöneticilerinin İngilizce becerileri yüksek yabancılardan oluşmasına neden oluyor.

İngilizce Yeterlilik Endeksi’nin 2021 yılında yayınlanan raporuna göre Türkiye 112 ülke arasından 70. sırada yer aldı. Türkiye böylece Avrupa ortalaması, Afrika ortalaması ve Latin Amerika ortalamasının da altında kalarak kötü bir performans sergilemiş oldu. Bu durum hem yerel firmalarda yabancı çalışanların yüksek maaşlarla çalıştırılmasına hem de global bilgiye erişimde kısıtlar getiriyor. Peki, girişimciler İngilizce öğrenerek kendilerine somut olarak hangi katkıları sağlarlar?

İngilizce bilmenin girişimciler için fırsatları nedir?

Girişimcilikte sahip olunması gereken bazı beceriler vardır. Stres yönetimi, iletişim becerileri, özgüven, farklılaşabilmek ve daha pek çok yetenek İngilizce veya başka bir dil öğrenerek geliştirilebilir. İngilizce öğrenmek birden fazla yeteneğin gelişmesine yardımcı olsa da yalnızca bu dili öğrenmek bilgi ve doğru kaynaklara erişim için de büyük kolaylıklar sunar. Tüm bu katkıları tek tek inceleyelim;

Uluslararası bağlantılar kurar

Bir girişimin en büyük hayali globale yayılabilmektir. Ancak girişimci daha kendisi iletişim kurabilecek bir dil yetkinliğine sahip değilse bu hayal, ancak hayal olarak kalır. İngilizce öğrenen girişimciler uluslararası bağlantılar kurarak global bir vizyona ulaşabilir ve girişimcilerinin kaderine olumlu katkılar sağlayabilirler.

Global alanda yatırım almak için de İngilizce öğrenmek ya da globalde iş yaparken hata yapmamak için dil öğrenmek pek çok fırsat sunar.

İngilizce bilmek fırsatları bine katlar

Devlet destekleri, çeşitli yatırım fırsatları, işi kolaylaştıracak yardımcı uygulamalar… Bu fırsatlara erişim sağlamak için varlıklarından haberdar olmak gerekir. İngilizce bilmek ve İngilizce olarak araştırma yapabilmek mevcut fırsatların binlerce katına ulaşmaya yardımcı olacaktır.

Yurt dışı seyahatleri ya da yabancı pazara açılırken daha doğru adımlar atılması için de İngilizce bilgiye hızlı erişimin çok faydası oluyor.

İletişim yeteneklerini kuvvetlendirir

Başka bir dil öğrenmek, hayata farklı bir perspektiften bakmaya katkı sağlar. Dil öğrenmenin dört ayağı olan yazma, okuma, konuşma ve dinleme için gösterilen çaba gündelik ilişkiler ve iş hayatına da olumlu yansır. Anlama ve iletişim yeteneklerinin kuvvetlenmesi olaylara farklı bir perspektiften bakmayı sağlar. Bu bir yandan da daha az stres, daha fazla hoşgörü ve daha pratik çözümler üretmek için enerji tasarrufu yapmanın yolunu açar.

İngilizce bilmek rekabette öne geçirir

Türkiye’de İngilizce bilen yönetici ve çalışanların oranları belli. Herhangi bir iş için bile İngilizce isteniyorken bu yetkinliğe sahip olan adaylar önceliklidir. Firmalar, markalar ve girişimler için de yöneticilerin İngilizce bilmesi, rakiplerinden çok daha farklı bir seviyeye erişmelerine yardımcı olacaktır. Tabi bu yetkinliğin doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Küresel haberlerin takibi, küresel raporlara erişim ve küresel alanda bağlantılar kurmadan İngilizce bilmek bir girişimciyi rakiplerinin önüne geçirecek bir yetenek olmayacaktır.

Bu kitap seni e-ticaret markanı kurmanda yardımcı olacak.

Sıfırdan E-Ticaret Markanı Kur

KENDİ MARKANI YARAT

E-ticaret dünyasına adım atmak isteyen girişimcilere yönelik kapsamlı bir kaynaktır. Bu rehber, temel adımlardan ileri stratejilere kadar geniş bir yelpazede bilgi sunar.

Nasıl Başlayabilirim?

E-Ticarete başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Aradığınızı bulamadınız mı ?