Nisana Özel TAM %60 İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

SON GÜN SON FIRSAT !

Facebook pixel nedir? Nasıl kurulur?

Facebook pixel nedir sorusunun yanında facebook pixel’İn nasıl oluşturulup siteye eklenebileceği de önem taşımaktadır. Facebook piksel sayesinde işletmeler hedef kitlelerini daha iyi tanıyor ve kampanya ile reklam stratejilerini buna göre yönetebilmektedirler.

Facebook pixel nedir?

Facebook pixel nedir? Facebook pixel nasıl kullanılır? Facebook pixel özünde bir koddur. E-ticaret sitenize ekleyeceğiniz bu kod sayesinde sitenizde kullanıcıların gerçekleştirdikleri eylemleri yakından takip edebilirsiniz. Bu sayede alışveriş yapmaya eğilimli olan kişilerin demografik özelliklerini ortaya çıkarabilir, bunlara özel olarak reklam kampanyaları düzenleyebilir ve düzenlenen kampanyaların etkisi ölçülebilir.

Facebook Pixel nasıl kurulur?

Facebook pixel’i oluşturmak için bir site ve site kodunu güncelleyebilmek için yetkili olmak gereklidir. Pixel kodunu oluşturmak ve kodu siteye eklemek için iki farklı eylemde bulunmak gerekir.

Facebook piksel kodu nasıl oluşturulur?

Pixel kodu oluşturmak için facebook’a giriş yapıldıktan sonra veri kaynakları sayfasına geçilir. “İnternet” seçeneğinden sonra “Facebook Piksel”i seçerek “Bağla”ya tıklanmalıdır.

Piksel için bir isim belirledikten sonra sitenin url’si girilir. Ardından Devam seçeneği ile kod oluşturulur.

Facebook piksel kodunu siteye ekleme

Piksel kodunu siteye manuel olarak eklemek, ortak olarak sitede oluşturmak veya e-posta ile göndererek siteye ekletmek mümkündür.

Piksel kodunu siteye manuel olarak eklemek için facebook’tan Olay Yöneticisi sekmesine gelmek gerekiyor. Bu sayfada kullanılacak olan site seçilir ve “Piksel Kurulumuna devam et” seçeneğine gidilerek kodu manuel yükle seçeneği seçilir. Burada yer alan piksel sabit kodunu kopyalayarak internet platformunuza geçiş yapılmalı. Buradan CMS ya da sitenin üst bilgi şablonuna erişerek kopyalanmış olan piksel kodunu üst bilginin altında ve kapanışta yer alan head etiketinin de üzerinde kalacak şekilde ortaya yapıştırılır.

Devam’a basarak Otomatik Gelişmiş Eşleştirme özelliği veya olay eklemek için Olay Kurulumu Aracı seçenekleri ayarlanır.

E-posta ile kodu göndermek için “Piksel kurulumuna devam et” adımından sonra e-posta ile gönder seçeneğinden gönderim yapılır.

Ortak entegrasyon için ise yine “Piksel kurulumuna devam et” adımının ardından “Bir ortak seçin” seçeneğine ilerlemek gerekir. Sonrasında seçim yapılarak kurulum talimatlarına devam edilir.

Facebook piksel kullanmanın avantajları nelerdir?

Facebook pixel nedir sorusunun yanında facebook pixelin ne işe yaradığı da oldukça önemlidir. Facebook pixelin asıl amacı, siteyi ziyaret eden kullanıcıların sitede hangi sayfalarda daha çok vakit geçirdiği, siteyi terk ediş zamanı ve eylemlerini ortaya koymaktır. Bu sayede facebook pixel ile birlikte kullanıcı profilini yakından tanıyabilirsiniz.

Facebook pixel, kullanıcı profillerini ortaya çıkarırken kimlerin satın almaya niyetli olduğunu ve bu kişilerin ortak noktalarını ortaya koyar. Bu sayede hem site ve ürün ya da kampanya eksiklikleri ortaya konabilmektedir.

Bu veriler sayesinde yapılan kampanyaların etkisi de ölçülmüş olur. Kullanıcı profilleri takip edilerek hedefe ulaşma oranları kıyaslanarak kampanya stratejileri geliştirmek mümkün.

Facebook pixel’in en iyi özelliklerinden biri de, siteye giren kullanıcıların instagram ve facebook hesaplarına da reklam verebilmektir. Bu sayede kişilere hatırlatma yaparak ürünü satın alma adımına geçmeleri sağlanabilir.

Bu kitap seni e-ticaret markanı kurmanda yardımcı olacak.

Sıfırdan E-Ticaret Markanı Kur

KENDİ MARKANI YARAT

E-ticaret dünyasına adım atmak isteyen girişimcilere yönelik kapsamlı bir kaynaktır. Bu rehber, temel adımlardan ileri stratejilere kadar geniş bir yelpazede bilgi sunar.

Nasıl Başlayabilirim?

E-Ticarete başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Aradığınızı bulamadınız mı ?