Bayrama Özel %50' ye Varan İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

SON 1 KİŞİLİK FIRSAT !

E-ticarette Youtube Pazarlama Fırsatları

E-Ticaret sektörü için son dönemlerde sosyal medya üzerinden satış yapabilme büyük fırsatlara yol açtı. E-ticaret markalarından sosyal medyada olmayan ve mağaza açmayan kalmadı bile denebilir. Ancak bu platformlar içerisinde youtube’un e-ticaret için en az elverişli ortam olduğu düşünülüyordu. Yenilenen trend ve fırsatları gözeten e-ticaret girişimcileri yakın zamanda Youtube’u da etkin bir şekilde marka bilinirliğinin yanında pazarlama için kullanması bekleniyor.

E-ticaret siteleri için Youtube pazarlamada nasıl bir fırsat var?

Youtube, e-ticaret sitelerine trafik çekmek için yeterince iyi bir platform gibi görünmeyebilir. E-ticaret markaları, Youtube’un sağladığı fırsatları yeni yeni değerlendirmeye başladı. Wolfgang Digital’da uzmanlık yapan Brendon Almack, e-ticaret markalarının Youtube’dan çok fayda elde edeceği görüşünde. Almack’a göre youtube, e-ticaret siteleri için marka bilinirliğiyle alakalı fayda sağlamanın ötesine geçecek bir potansiyele sahip olacak. Hatta küçük işletmeler için video çekecek kaliteli ekipmanlar ya da pazarlama bütçesi olmasa bile Youtube’dan faydalanması tavsiye ediliyor.

E-ticaret siteleri için Youtube pazarlama ne işe yarar, nasıl kullanılır?

E-ticaret siteleri için Youtube genellikle marka bilinirliği oluşturmak amacıyla kullanılır. Özellikle niş ürünler satan ya da niş sektörde yer alan e-ticaret firmaları, ürün tanıtım videoları ya da alanlarında yararlı olabilecek video çekimleriyle marka, ürün ya da hizmetlerini tanıtıyorlar. Youtube’da bu tür videolar için rekabetin daha az olması, e-ticaret markaları için oldukça büyük bir fırsat oluşturuyor.

Youtube reklamları diğer mecralarına göre çok daha ucuz bir hizmet sunuyor. Bu nedenle e-ticaret firmaları gerçekten iyi bir pazarlama planı ile youtube üzerinden yayın içi ya da listeleme alanında reklamlar sunabilir. Bu reklamları verirken markaların; genele hitap etmesi, ürününü videoya iyi bir şekilde yerleştirmesi, eğitici olması, ürün ya da hizmetin rakiplerinden daha iyi olduğuna inandırması gibi kriterlere dikkat edilmesi gerekir.

E-ticaret firmaları, ortaklıklar aracılığıyla da kendi sitelerine yoğun bir trafik çekebilir. Hedef kitle analizi yaparak müşteri olma potansiyeli taşıyanların en fazla hangi youtuberı takip ettiği ortaya konmalıdır. Ortaklık yapılacak içerik üreticilerine özel link bağlantıları ya da indirim kuponları sağlamak, direkt dönüşüm etkisi için oldukça etkili bir yöntemdir.

Youtube, reels izlenmelerine oldukça özen gösteriyor. Yalnızca reels için etkili ve güzel içerikler oluşturmak yine marka bilinirliği oluşturmak için iyi bir yol olabilir.

Bu kitap seni e-ticaret markanı kurmanda yardımcı olacak.

Sıfırdan E-Ticaret Markanı Kur

KENDİ MARKANI YARAT

E-ticaret dünyasına adım atmak isteyen girişimcilere yönelik kapsamlı bir kaynaktır. Bu rehber, temel adımlardan ileri stratejilere kadar geniş bir yelpazede bilgi sunar.

Nasıl Başlayabilirim?

E-Ticarete başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Aradığınızı bulamadınız mı ?