Bayrama Özel %50' ye Varan İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

SON 1 KİŞİLİK FIRSAT !

E-ticarette Başarılı Dağıtım Kanalı Nasıl Planlanır?

E-ticarette dağıtım kanalını oluşturmak önemli bir adımdır. İki temel seçenek arasında karar verirken şirketinizin yapısı, sektörünüz ve müşteri profiliniz göz önünde bulundurulmalıdır. İşte kendi dağıtım ekibinizi kurma ve lojistik firmalarıyla anlaşma konularında daha fazla bilgi:

1. Kendi Dağıtım Ekibinizi Kurun:

  • Yüksek değerli ürünlerin hızlı teslimatı gerekiyorsa ve coğrafi kapsam küçükse, dahili lojistik departmanı avantajlı olabilir.
  • Şirket içinde lojistik departmanı kurmak, hızlı ve güvenilir teslimat sağlar, ancak ek personel ve maliyet gerektirebilir.
  • Dağıtım ve iade süreçlerini şirket içinde yönetmek, deneyim gerektirir ve zaman alabilir.

2. Farklı Lojistik Şirketleriyle Anlaşın:

  • Dahili lojistik departmanının maliyetli olabileceği durumlarda, lojistik firmalarıyla anlaşmak daha uygun olabilir.
  • Lojistik firmalarıyla anlaşmak, şirketinizi dağıtım işine odaklanmaya yönlendirir ve uzmanlaşma gereksinimini azaltır.
  • Eğer ürünlerin hızlı ulaştırılması gerekmiyorsa ve geniş bir coğrafi alana dağıtım yapılacaksa, lojistik firmalarıyla anlaşmak daha ekonomik olabilir.
  • Ters lojistik ve iade süreçleri gibi konuları lojistik firmaları üstlenir.

Diğer Dikkate Alınması Gereken Konular:

  • Lojistik firmalarıyla anlaşma durumunda, müşterilere dağıtım maliyetini yansıtmak gerekebilir. Birden fazla lojistik firmasıyla anlaşarak müşterilere seçenek sunabilirsiniz.
  • Gönderilen ürünlerin sigortasını lojistik firmalarından talep etmek önemlidir.

Unutulmamalıdır ki her şirketin ihtiyaçları farklıdır. Seçtiğiniz dağıtım modeli, işinizin büyüklüğüne, ürünlerinize ve müşteri beklentilerinize uygun olmalıdır. Dikkatlice değerlendirme yaparak en uygun stratejiyi belirlemek, e-ticaret operasyonlarınızın başarısı için kritiktir.

Bu kitap seni e-ticaret markanı kurmanda yardımcı olacak.

Sıfırdan E-Ticaret Markanı Kur

KENDİ MARKANI YARAT

E-ticaret dünyasına adım atmak isteyen girişimcilere yönelik kapsamlı bir kaynaktır. Bu rehber, temel adımlardan ileri stratejilere kadar geniş bir yelpazede bilgi sunar.

Nasıl Başlayabilirim?

E-Ticarete başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Aradığınızı bulamadınız mı ?