Başarı garantili, bire bir eğitim danışmanlık programımıza hemen katıl!

E-Ticaret Devi Amazon, Rufus’u Tanıttı

Amerikan teknoloji ve e-ticaret şirketi olarak ün kazanmış Amazon, üretken yapay zeka destekli alışveriş asistanı Rufus’u bazı ABD müşterilerine sunmaya başladı.

Amazon’un açıklamasına göre, geçtiğimiz yıl, Amazon mağazasında bir dizi yeni üretken yapay zeka destekli özellik kullanıma açıldı.

Şirketin yapay zekayı kullandığı alanlara dair örnekler verilerek, bu yeniliklerden ilham alınarak bugün Rufus’un piyasaya sürüldüğü duyuruldu.

Rufus’un, Amazon’un geniş ürün kataloğu, müşteri yorumları, topluluk soru-cevapları ve web genelindeki bilgiler üzerinde eğitildiği belirtildi.

Rufus, çeşitli alışveriş ihtiyaçlarına yönelik müşteri sorularını yanıtlayan, ürün karşılaştırmaları sunan ve konuşma bağlamına dayalı önerilerde bulunan bir üretken yapay zeka destekli alışveriş asistanı olarak öne çıkıyor.

Bugün Amazon’un mobil uygulamasında ABD’deki belirli bir müşteri grubuna beta olarak sunulduğu ve gelecek haftalarda kademeli olarak ülke genelindeki diğer müşterilere açılacağı belirtildi.

Cevap Yazın

Nasıl Başlayabilirim?

E-Ticarete başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Hemen Arayın !