Nisana Özel TAM %60 İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

SON GÜN SON FIRSAT !

Amazon’da Satacak Ürün Nasıl Bulunur ?


Amazon, dünya çapında 9,5 milyondan fazla satıcıya ev sahipliği yapan devasa bir ekosistemdir. Elektronik ürünlerden tekstil ürünlerine, otomotiv ürünlerinden ev ve mutfak ürünlerine kadar geniş bir yelpazede milyonlarca ürünü bünyesinde barındırmaktadır. Amazon, e-ticaret girişimcileri için vazgeçilmez bir platform haline geldi.


Bir Amazon mağazasının yıllık cirosu 26 bin ile 810 bin dolar arasında değişiyor. Bu veriler Amazon’un büyük potansiyelini ortaya koyuyor.


Amazon Amerika’da mağaza açmak isteyenler için ürün seçimi oldukça önemlidir. İşte bu süreçte size yardımcı olacak bazı ipuçları:

SATIŞA AÇIK KATEGORİLERİ KONTROL EDİN


Amazon USA’da satış yapmak istiyorsanız platformun hangi ürün gruplarına kısıtlama getirdiğini bilmek önemlidir. Bazı kategorilerin satışa sunulmamasının sebebi ise sahte ürün gönderilme riskidir. Amazon güvenilir satıcıları tercih eden bir platformdur. Bu nedenle aşağıdaki kategorilerde kısıtlamalar olabilir:

  • Otomotiv ürünleri
  • Koleksiyonluk kitaplar
  • Hediye çekleri
  • Gurme yiyecekler
  • Mücevherat ürünleri
  • Ev aletleri
  • Ayakkabı, çanta ve gözlük (marka onayı gereklidir)
  • Saatler
   Ancak sınırlı olanların ötesinde pek çok kategori var ve her satıcı bugün mağaza açıp satışa başlayabilir.

  AMAZON’DA EN ÇOK SATAN ÜRÜNLERİ GÖRÜN


  Amazon, en çok satan ürünleri kategoriye göre görüntüleyerek satıcılara önemli bilgiler sağlar. Amazon’da hangi ürünlerin hızla trend olduğunu ve iyi satıldığını görebilirsiniz. Bu durum DIY’den modaya, mutfak ürünlerinden oyuncaklara kadar geniş bir ürün yelpazesi için geçerli.

  AMAZON KULLANICILARININ SATIN ALMA ALIŞKANLIKLARINI ANALİZ EDİN


  Amazon’da satış yapmak istiyorsanız müşterilerin satın alma alışkanlıklarını anlamak önemlidir. Amazon’un geniş kullanıcı kitlesi ve geniş ürün yelpazesi bu konuda önemli veriler sağlıyor. Örneğin:

   • En çok satan ürünlerin yüksek derecelendirmelere sahip olması önemlidir.
   • Periyodik talep de dikkate alınmalıdır. Mesela Türkiye’de tatil döneminde kolonya, şekerleme gibi ürünlere ilgi artıyor.
   • Müşterilerin memnun kaldıkları ürünleri tekrar satın alma olasılıkları yüksektir.
    Amazon’da başarılı olmak için müşteri memnuniyetini ön planda tutmalı ve rekabetçi bir fiyatlandırma politikası izlemelisiniz

   AMAZON ÜRÜN BULMA ARAÇLARINI KULLAN

   Amazonda satacağınız ürünleri daha kolay ve verimli bulmak adına sektörde kullanılan ürün bulma araçlarını kullanabilirsiniz. Bu araçların başında sellersprite geliyor.

   Amazon ürün analiz yazılımlarından olan Seller Sprite ile hemen ürün bulma işiniz çok kolay şekilde çözebilirsiniz. Seller Sprite Ortak Kullanım sayesinde siz de Profesyonel Amazon Satıcısı olma şansına sahipsiniz.

   Şimdi ise EKVA’lılara özel %35 indirim ile sizce bu araçtan faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki link üzerinden kendi üyeliğinizi hızlıca başlatabilirsiniz.

   https://www.sellersprite.com/affiliate/EKVA35

   Bu kitap seni e-ticaret markanı kurmanda yardımcı olacak.

   Sıfırdan E-Ticaret Markanı Kur

   KENDİ MARKANI YARAT

   E-ticaret dünyasına adım atmak isteyen girişimcilere yönelik kapsamlı bir kaynaktır. Bu rehber, temel adımlardan ileri stratejilere kadar geniş bir yelpazede bilgi sunar.

   Nasıl Başlayabilirim?

   E-Ticarete başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

   Aradığınızı bulamadınız mı ?