Bayrama Özel %50' ye Varan İndirim

Gün
Saat
Dakika
Saniye

SON 1 KİŞİLİK FIRSAT !

Amazon E-Ticaret Nedir? Nasıl Başlanır?


E-ticaret, doğru kurgulanmış strateji, pazarları ve ürünlerle bir araya getirildiğinde, size büyük bir potansiyel ve milyonlarca müşterinin önünde görünürlük sağlayan güçlü bir satış kanalıdır.

E-ticaret mağazanızı kurmayı düşünüyor ya da online işletme varlığınızı genişletmek istiyorsanız, sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazıyı detaylıca inceleyebilirsiniz.

E-ticarete başlamak, büyük bir adım ya da zormuş gibi görünebilir. Ancak bu sürecin karmaşık veya sıkıcı olması gerekmez. Sizin çevrenizde en popüler olarak gördüğünüz markalar ve işletmeler, online platformlarda sadece bir veya iki ürün satarak başlamış ve sonra büyümüştür.

Bu yazımızda online mağazanızı nasıl kuracağınızı veya mevcut bir işletmenin nasıl çevrimiçi olarak büyüteceğinizi size anlatmaya çalışacağız.

E-ticaret Nasıl Yapılır? Online Satış Nedir ?

Online satış yada E-ticaret internet üzerinden ürün veya hizmetlerin alınıp satılması sürecini genel olarak ifade eder. Geleneksel perakende alışverişin aksine, online satışta fiziksel bir mağazaya ihtiyaç duyulmaz. Müşteriler, çeşitli e-ticaret platformları veya şirketlerin kendi web siteleri üzerinden ya da Satış platformlarından ürünleri görüntüleyebilir, seçebilir ve satın alabilirler. Online satış denildiğinde ise akla en çok gelen satış ürü ise Amazon E-Ticaret konusudur.

Ödeme işlemleri çevrimiçi olarak gerçekleştirilir ve ürünler genellikle müşterilerin belirttiği adrese kargo veya teslimat firmaları aracılığıyla gönderilir. Online satış, hem işletmelere hem de tüketicilere geniş bir pazar erişimi ve kolay alışveriş imkanı sağlar. Maliyet tarafında ise çok ciddi azalmalar gözlemlenir.

Amazon E-Ticaret Nasıl Başlanır?

Amazon, dünya çapında 300 milyondan fazla müşteriye ulaşma potansiyeli sunan güçlü bir satış kanalıdır. Amazon’un sunduğu araçlar ve ürün odaklı altyapısı, yeni ve mevcut işletme sahiplerinin bu büyük müşteri kitlesine hızlıca erişmelerine yardımcı olabilir.

Bu platform, satıcıların ürünlerini geniş bir kitleye tanıtmaları ve satmaları için etkili bir ortam sağlar, böylece işletmelerin büyümesini, yüksek kazançlar sağlaması konusunda destekler.

Amazonda E-Ticaret yapmanın birden fazla çeşidi vardır. Bunların arasın size uygun ticaret türünü seçmeniz ilerleyen zamanlarda daha çok verim almanızı sağlamaktadır. Amazonda satış çeşitlerinin en popüler olan türleri Arbitraj, Dropshipping, FBA gibi listelemek mümkün.

Amazon Atbitraj

Amazon Arbitraj, bir ürünü Amazon’da ya da farklı bir platformdan daha düşük bir fiyata bulup, aynı ürünü Amazon satış platformunda daha yüksek bir fiyata satma işlemidir. Bu işlem genellikle farklı bölgeler veya pazarlar arasındaki fiyat farklılıklarından veya promosyonlardan yararlanarak gerçekleştirilir.

Amazon Dropshipping ( Stoksuz Satış )

E-Ticaret ve Girişimcilik konusunda ilgiliyseniz, stoksuz satış veya dropshipping konularını mutlaka bir yerlerden duymuşsunuzdur. Dropshipping, girişimcilere yüksek kazanç rakamları sağlayan etkili bir iş modelidir. Küçük bir sermayeyle başlayarak dropshipping yapmaya başlayabilir ve zaman içinde gelirinizi artırabilirsiniz. Bu şekilde, reklam maliyetlerine daha fazla bütçe ayırabilir ve satıcı profili oluşturma sürecinizi hızlandırıp, gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Amazon FBA

Amazon FBA, diğer bir deyişle Amazon’un Lojistik hizmeti, ürün depolama, paketleme ve kargo süreçlerinin satıcı adına Amazon tarafından gerçekleştirildiği bir hizmettir. FBA kullanarak, daha geniş bir müşteri kitlesine daha hızlı ulaşabilir ve kargo işlemlerinizi Amazon’un güvencesi altında gerçekleştirebilirsiniz.

Önceden Amazon’a gönderdiğiniz ürünlerinizi Amazon’un devasa depolarında konumlandırır, sipariş geldiğinde ürünleri paketlerler ve kendi kargo sistemiyle müşterilere gönderirler. Kargo sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlarla Amazon’un müşteri hizmetleri ilgilenir ve satış sonrası müşteri memnuniyetini takip ederler.

Ben Nasıl Amazon E-Ticaret İşine Başlayabilirim ?

Aslında sektörde Türkçe olarak bulanabileceğiniz kaynak sayısı bir o kadar çoktur. Fakat bu kadar kaynağın arasında bu işi nasıl yapabileceğinizi anlamak karmaşık hale gelebilimektedir.

Bu yüzden bizde Ekva olarak Amazon E-Ticaret işini 9 yıldır profesyonel ekibimiz ile birlikte insanlara anlatmaktayız. Birebir eğitim ve danışmanlık programımız sayesinde sizde çok kısa süreler içesinde Amazon da satış yapabilecek konuma gelmeniz mümkün. Canlı destek tarafımız ile iletişime geçebilir ve sizin için bir yol planı oluşturabiliriz.

Bu kitap seni e-ticaret markanı kurmanda yardımcı olacak.

Sıfırdan E-Ticaret Markanı Kur

KENDİ MARKANI YARAT

E-ticaret dünyasına adım atmak isteyen girişimcilere yönelik kapsamlı bir kaynaktır. Bu rehber, temel adımlardan ileri stratejilere kadar geniş bir yelpazede bilgi sunar.

Nasıl Başlayabilirim?

E-Ticarete başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

Aradığınızı bulamadınız mı ?